20 porad dotyczących motywacji do biegania: od porannych biegów do maratonów – część 1

Rozpoczęcie biegania może być trudne. Ale przez większość czasu będziesz bardziej zadowolony z siebie, jeśli wstaniesz i po prostu to zrobisz. Pomyśl o powodach, dla których chcesz się ruszyć. Zadaj sobie pytanie, czy bieganie jest czymś, co sprawia ci przyjemność, ponieważ łatwiej będzie ci zdobyć motywację aktywności, którą naprawdę chcesz robić.

Łatwo jest wymyślać wymówki, aby unikać bądź odwlekać w nieskończoność swoje sesje biegania, ale kluczem jest przeciwdziałanie tym bezpodstawnym usprawiedliwieniom. Często motywacja wynika z działania. Więc zbieraj się i ruszaj na trening! Po nim poczujesz się zdecydowanie lepiej dzięki dawce zdrowych endorfin, a Tobie będzie łatwiej trzymać się swojej rutyny dzięki regularności.

Rzucimy okiem na 20 wskazówek, które pomogą ci znaleźć zachętę zwiększenia zaangażowania się w bieganie i inne treningi. Niezależnie od tego, czy planujesz lekki jogging w okolicy, czy intensywny trening interwałowy, te wskazówki mogą zainspirować Cię do wybiegnięcia na dwór.

  1. Rywalizuj z innymi

Poszukaj trochę przyjaznej konkurencji, jeśli rywalizacja dodaje Ci motywacji. Znajdź grupę ludzi, z którymi możesz biegać, aby dotrzymać tempa, lub porównuj swoje czasy z innymi dzięki aplikacjom dedykowanym biegaczom.

  1. Nagradzaj efekty

Siła nagród jest efektywna przez cały ciąg naszego życia. Utwórz system nagród dostosowany pod siebie. Spisuj swoje najlepsze wyniki na tablicy przy biurku, lub regularnie chwal się swoimi wynikami z aplikacji fitness.

  1. Nie musisz wykonywać całości treningu na siłę

W dni, w których nie jesteś w stanie dotrzymać swojego najlepszego tempa, biegnij przez tyle czasu na ile tylko możesz sobie pozwolić. W ten sposób masz większe szanse na pozostawanie w treningowej rutynie.

  1. Utrzymuj zdrową wagę

Bieganie spala kalorie, zmniejsza ilość tkanki tłuszczowej z brzucha i pomaga dokonywać zdrowych wyborów żywieniowych. Może także pomóc w osiągnięciu celów związanych z odchudzaniem lub utrzymaniu docelowej masy ciała.

  1. Znajdź grupę motywacyjną

Im więcej tym lepiej, jeśli chodzi o motywację grupową. Znajdź kilku partnerów treningowych, z którymi możesz swobodnie dobierać swój harmonogram biegania. Nawet jeśli nie biegasz razem każdego dnia, trening ze znajomymi raz na jakiś czas również wspomoże Twoją motywację.

  1. Poczuj endorfiny!

Euforia biegacza to stan wiążący się z wyrzutem endorfin po intensywnym wysiłku. I nie bez powodu nazywamy endorfiny hormonami szczęścia! Stan po zakończeniu intensywnego wysiłku jest niepodrabialny i każdy powinien go doświadczyć!

  1. Stawiaj sobie racjonalne cele

Podziel swoje ambitne zamiary na małe, łatwe do osiągnięcia cele. Może to obejmować ilość czasu poświęcanego tygodniowo na trening lub średnią szybkość biegu na określoną odległość.

  1. Zadbaj o właściwy strój!

Odpowiedni strój może mieć pozytywny wpływ na to, jak postrzegasz siebie, i może motywować cię do częstszego biegania. Kupuj odzież treningową, którą z przyjemnością będziesz nosić.

Możesz wykorzystać swoje sportowe ubrania jako okazję do eksperymentowania ze stylem ubierania się! Może to oznaczać na przykład chodzenie w jasnych kolorach lub noszenie kolorowych szortów.

  1. Niech muzyka Cię rozrusza

Utwórz playlistę ze wszystkimi ulubionymi utworami. Wybierz optymistyczne utwory, które wprawią Cię w dobry nastrój i zainspirują do ruchu.

  1. Śledź rezultaty za pomocą aplikacji

Bądź na bieżąco z celami dzięki aplikacjom sportowym lub aplikacjom do śledzenia i kreowania nawyków. Wiele z nich pozwala ustawiać przypomnienia, kontaktować się z ludźmi za pośrednictwem forów i wyświetlać wykresy, które śledzą Twoje postępy.

Jedna myśl na temat “20 porad dotyczących motywacji do biegania: od porannych biegów do maratonów – część 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *