5 najlepszych superfoods dla biegaczy

Superfoods są już znane od dłuższego czasu. Zostały odkryte dzięki ich niesamowitych właściwościach zdrowotnych. Jeśli chodzi o bieganie, to większość takich produktów może nie być wystarczająco dobra – organizm jest poddawany dużemu wysyłkowi i potrzebuje specyficznych makro- i mikroelementów.

Jaki superfoods wybrać?

Sok z buraków

Jeśli nie należysz do fanów soku z buraków, czas zmienić swoje podejście. Oczywiście, nie jest jeszcze za późno. Sok z buraków zawiera azotany, które po przekształceniu poprawiają przepływ krwi i umożliwiają lepsze wykorzystanie tlenu w trakcie wysiłku fizycznego. Poza tym zawierają też witaminy i minerały, które warto dostarczać na co dzień.

Czereśnie

Jak widać, nie trzeba szukać egzotycznych owoców, a wystarczą nam po prostu nasze, polskie czereśnie. Dlaczego akurat one? Czereśnie zawierają mnóstwo antyoksydantów, które obniżają stres oksydacyjny, tworzący się w trakcie wysiłku fizycznego. Dzięki temu mięśnie o wiele lepiej się regenerują i szybciej możemy wrócić do treningów.

Cordyceps

Ten grzyb jest coraz bardziej znany, podobnie jak Reishi czy Lion’s Mane. Cordyceps znacznie podnosi wydajność organizmu w trakcie wysiłku aerobowego oraz ma zdolności antyoksydacyjne, które minimalizują negatywne skutki stresu oksydacyjnego. Dzięki temu organizm dobrze się regeneruje i tonizuje.

Spirulina

Spirulina kojarzy się raczej z czymś na detoks i oczyszczenie organizmu, natomiast może być również przydatna w innych sytuacjach. Jest ona bogata w naturalne prozdrowotne składniki, o których warto pamiętać. Spirulina zawiera jod, który jest niezbędny dla prawidłowej pracy tarczycy – reguluje metabolizm i wpływa na odczuwanie energii każdego dnia. Zawiera również dużą ilość białka, które jest potrzebne do regeneracji organizmu. Spirulina zawiera również sporą ilość przeciwutleniaczy, chroniących przed wolnymi rodnikami.

Kiełki brokuła

Te niepozorne kiełki, kryją w sobie dużo dobrego. Są bogatym źródłem sulforafanu, który jest jednym z najsilniejszych antyoksydantów – zmniejszają stres oksydacyjny, spowalniają procesy starzenia się organizmu i zmniejszają stany zapalne.

Jak widać warto postawić na naturalne produkty, bogate w niesamowicie cenne składniki, które wspierają nasz organizm!