Dania śniadaniowe zalecane przez lekarzy naturalistów

Niektórzy współcześni lekarze naturaliści zalecają na śniadanie orzeźwiające i wzmacniające siły witalne organizmu „musli” wg dr. Bircher-Bennera. składające się z płatków owsianych, owoców, orzechów i ewentualne z dodatkiem śmietanki lub mleka.

Posiłek ten gwarantuje energię i dobre samopoczucie aż do obiadu! Kto z powodu lenistwa nie chce zadawać sobie trudu i nie chce przygotować wartościowego posiłku, niech się nie dziwi. że jest rano zmęczony, cierpi i powodu zaburzeń koncentracji i braku energii, ma zły humor i dolegliwości żołądkowe. Dzieci mają podobne problemy, gdyż nie jadły w domu pełnowartościowego śniadania Jednakże, kto jada regularnie kasze względnie „musli” ze śrutowanego lub skiełkowanego zboża nie ma sensacji żołądkowych i czuje się dobrze.

Rano organizm zajęty jest jeszcze procesami wydalania i dlatego nie powinno mu się w tym przeszkadzać, dokładając nowy balast w postaci filiżanki kawy naturalnej z cukrem, białego pieczywa pszennego, marmolady, kiełbasy, szynki, jaj itp. Zjadając bowiem takie konwencjonalne śniadanie, poziom cukru we krwi raptownie wzrasta, lecz po niedługim czasie gwałtownie się obniża, co może być powodem spadku wydajności pracy. Kto zaś spożywa „musli”, może liczyć na bardziej stabilny poziom cukru we krwi, co oznacza dobre samopoczucie.