Najlepsze zegarki do biegania

Rozpoczynając przygodę z bieganiem, w pierwszej fazie wystarczą nam tylko odpowiednie buty i wygodny strój oraz oczywiście chęci. Wraz jednak z przebytymi treningami chcemy więcej, mocniej i dłużej. Pojawiają się pierwsze zawody. I w takich właśnie momentach rodzi się zazwyczaj pierwsza myśl – chcę zegarek! Taki profesjonalny, sprawdzony, idealny dla biegacza, który pozwoli mi kontrolować trening, który nauczy mnie biegać z określoną prędkością, który w końcu da możliwość trenowania według wybranego przez siebie schematu.

Na rynku dostępnych jest wiele marek, które w swojej ofercie posiadają różnego rodzaju zegarki do biegania. Każdy dostępny w innej cenie, każdy posiadający szereg różnego rodzaju funkcji, każdy jedyny w swoim rodzaju i wyjątkowy. Większość dostępnych na rynku zegarków ma wiele czujników i odbiorników, dzięki którym oprócz samego aspektu biegowego, liczą nasze kroki, sprawdzają jakość snu, kontrolują naszą aktywność.

Istnieją modele, na jakie na pewno warto zwrócić uwagę, jeśli chcemy zakupić najlepszy zegarek do biegania właśnie dla siebie. Oczywiście jako początkujący biegacze nie musimy od razu stawiać na najdroższy model z dziesiątkami różnorodnych funkcji, ale postawić na coś sprawdzonego, poleconego i przy tym stosunkowo taniego. Mając już bardziej zaawansowane cele, wtedy i pokusić można się o nieco lepszy model.

Najlepsze zegarki do biegania

TomTom Runner 3 Cardio + Music

Rewelacyjny zegarek znanej i cenionej marki TomTom. Posiada on nadgarstkowy pomiar tętna, dokładny GPS, śledzenie snu, ustawianie różnego rodzaju dyscyplin sportowych, a także kontrolowanie i zapisywanie treningu w zależności od naszych potrzeb, z uwzględnieniem na przykład interwałów, prędkości, czy czasu trwania treningu. Jakość dostępna w bardzo atrakcyjnej cenie. Koszt około 1099 zł.

Garmin Fenix 3 HR

Bardzo popularny zegarek do biegania, który posiada wiele czujników, w tym wysokościomierz, barometr, bardzo czuły odbiornik GPS, pomiar tętna na nadgarstku, a także 3 – osiowy kompas. To wszystko sprawia, że radzi sobie on doskonale i podczas zwykłych biegów, ale również w czasie ultramaratonów, czy triathlonów. Można go używać zarówno do biegania, do jazdy na rowerze, przy pływaniu, jak również i w innego rodzaju dyscyplinach sportowych. Jeśli chodzi o opcje biegowe, daje on ogrom różnego rodzaju informacji dla biegacza, w tym dynamikę biegu, poziom odpoczynku, symulator wyścigów i wiele innych opcji. Koszt 1900 zł – 2900 zł w zależności od wersji.

Polar V800

Ten zegarek na pewno jest jedną z pierwszych pozycji na liście, sprawdzający się jako gadżet i dla amatorów i profesjonalistów. Oprócz wszelkiego rodzaju podstawowych funkcji, posiada on między innymi monitorowanie obciążenia treningowego, czy wpływu treningu na organizm człowieka, przedstawiając stan zmęczenie, przetrenowanie czy niedotrenowanie. Sprawdza się także bardzo dobrze podczas pływania, śledzi pomiar aktywności w ciągu dnia, ma barometr i akcelerometr. Cena około 1490 zł.

Garmin Forerunner 735 XT

Jest to idealny zegarek do triathlonów, ale i nie tylko. Lekki, mały, ale doskonale monitorujący każdy ruch. Mierzy tętno na nadgarstku, może być wykorzystywany przy każdego rodzaju sporcie, posiada wszelkie niezbędne funkcje, by móc w pełni kontrolować każdy rodzaj treningu. Koszt tego modelu wynosi około 1600 zł.

Suunto Spartan Ultra Black Titanium

Bardzo dobry zegarek do biegania, który wykonany został z najwyższej jakości materiałów. Posiada wysokościomierz barometryczny, kompas cyfrowy, jest wodoszczelny, a do tego posiada wszelkie możliwe parametry do każdej niemal dyscypliny. Jest lekki, ma doskonałą nawigację, a bieganie z nim to pełen profesjonalizm na najwyższym poziomie. Cena nie jest niska, bo wynosi około 3400 zł wraz z pasem do pomiaru tętna.

Suunto Spartan Sport Black

Jest to zegarek do biegania, posiadający multisportowy model z GPS, bardzo dobrą baterię, wodoszczelność do 100 metrów, a do tego kompas i kolorowy ekran dotykowy. Można używać go do każdej dyscypliny sportowej. Każdy trening ukazuje wszelkie niezbędne informacje. Jest lekki, łatwy w obsłudze i niezawodny na lata. Kosztuje około 2300 zł z pasem do pomiaru tętna.

Garmin Forerunner 630

Zegarek będący smartwatchem GPS, z wieloma pomiarami parametrów podczas treningów biegowych. Dodatkowymi funkcjami są na przykład określenie dynamiki biegu, długości kroku, odchylenia do długości, czy bilans czasu kontaktu stopy z podłożem. Oprócz opcji treningowej, sprawdza on ilość snu, kroki i wszelkie niezbędne informacje mające wpływ na całą jakość życia. Kosztuje około 1480 zł.

Suunto Ambit3 Vertical Black

To bardzo dobry zegarek GPS, posiadający kompas cyfrowy, wysokościomierz barometryczny. Oprócz pokazania wszelkich możliwych parametrów podczas treningu, określa on między innymi czas, jaki potrzebuje nasz organizm na regenerację. Cena tego modelu wynosi około 1800 zł.

Garmin Forerunner 230

Na liście znajdzie i ten model, bowiem jest bardzo dobrym sprzętem do biegania, ale i nie tylko. Rejestruje dane dystansu i tempa biegu. Ma bardzo dobry GPS i GLONASS. Nadzoruje nasze postępy i pomaga w odpowiedni sposób trenować, wciąż zyskując lepsze wyniki. Koszt to zaledwie 920 zł.

Wśród dostępnych modeli wiele jest propozycji, na jakie na pewno warto zwrócić uwagę. Wybierając jeden z powyższych zegarków, jesteśmy przekonani o tym, że spełni ocz oczekiwania, wymagania i potrzeby klientów w 100%.