Runmageddon terminarz biegów 2019

Ostatnie lata to prawdziwy bum festiwali oraz imprez biegowych w Polsce. Organizowane jest mnóstwo biegów tradycyjnych, a coraz większą popularność zyskują biegi ekstremalne jak seria Runmageddon. Jeśli spotykasz się z tą nazwą po raz pierwszy to postaramy się w szybkim skrócie opisać czym są biegi ekstremalne oraz jak się do nich przygotować.

Czym jest Runmageddon?

Jest to bieg w którym walczysz nie tylko z upływającym czasem, ale i z przeszkodami. Są one różne od naturalnych: błotnych kanałów, strumieni, stromych wzniesień przez budowane specjalnie na ten cel przeróżne konstrukcje (śliskie podesty, ścianki wspinaczkowe) – wszystko na co pozwoli wyobraźnia organizatorów i to ona decyduje jakie przeszkody znajdują się na trasie.

Jak się ubrać na Runmageddon?

Podstawą są wygodne i dobre buty, one i tak będą przemoczone, więc nie zwracaj uwagi na ich dodatkową role w odprowadzaniu wilgoci itp 🙂
Spodnie czy spodenki? Zdecydowanie radzimy wybrać odzież dłuższą, zasłaniającą kolana ponieważ pozwoli to zminimalizować ich otarcia. Podobnie rzecz ma się z górnymi częściami ciała – warto wybrać długi rękaw. No i rękawiczki! – Rękawiczki to podstawa, niekiedy wystarczą proste ogrodowe rękawiczki za kilka złotych, jednak my sugerujemy nieco bardziej „profesjonalne” rękawiczki na siłownię. Ich konstrukcja jest nie tylko wytrzymalsza, ale zapięcie na mocny rzep oraz ściągacz (opcjonalnie) okalający Wasz nadgarstek zapewni mu dodatkowe wsparcie.

Jak się przygotować na Runmageddon?


Jeśli do tej pory nie mieliście styczności z tymi biegami to będzie bardzo ciężko, ponieważ jest to dość specyficzny bieg. Potrzebne będą na pewno: dobra kondycja, ogólna sprawność fizyczna, silne dolne i górne kończyny oraz zwinność. Pomocne w przygotowaniach mogą się też okazać suplementy diety, takie jak kreatyna czy napoje izotoniczne.

Kto może startować w Runmageddonie?


Każdy kto posiada dobry stan zdrowia. Poziomów jest wiele, więc znajdą się biegi dla bardzo zaawansowanych zawodników oraz dla dzieci.
Runmageddon Kids
– formuła dla dzieci 4-11 lat. 1 kilometr oraz 10 przeszkód.
Runmageddon Junior – młodzież od 12 do 15 roku życia. 2 kilometry i 15 przeszkód.
Micro Runmageddon – 2 kilometry oraz 10 przeszkód.
Runmageddon Intro – 3 kilometry oraz 15 przeszkód na trasie.
Runmageddon Rekrut – w biegu może brać udział młodzież, która ukończyła 16 rok życia. Warto pamiętać, że będziecie potrzebować zgodę rodzica! Trasa to 6 kilometrów oraz 30 przeszkód.
Runmageddon Classic – 12 kilometrów i 50 przeszkód.
Runmageddon Hardcore – bieg na dystansie półmaratonu czyli nieco ponad 21 kilometrów! Na trasie znajduje się 70 przeszkód.
Runmageddon Ultra – szczyt ludzkich możliwości. Dystans maratonu 42 kilometry i 195 metrów oraz 140 przeszkód na trasie.

Jak przebiec Runmageddon?


Musisz wykazać się dużą rozwagą, dobra kondycją oraz korzystać z pomocy innych. Ta pomoc powinna działać w dwie strony – pomagając innym, być może pomagasz sobie na kolejnej przeszkodzie. Należy pamiętać o bezpieczeństwie i choć to bieg na czas warto czasem zwolnić bo w tak trudnych warunkach o kontuzję bardzo łatwo.

Terminarz biegów Runmageddon 2019 – sprawdź kiedy odbędzie się w Twojej okolicy!

Zimowy Runmageddon Warszawa – 16.02.2019 – Garnizon Modlin
Formuły: Intro – Rekrut – Hardcore – Kids

Runmageddon Wrocław 13/14.04.2019 – Wrocław
Formuły: Intro – Rekrut – Classic – Kids – Junior

Runmageddon Ełk 1/3.05.2019 – Ełk
Formuły: Intro – Rekrut – Classic – Hardcore – Kids – Junior

Runmageddon Kraków 11/12.05.2019 – Kraków
Formuły: Intro – Rekrut – Classic – Kids – Nocny Rekrut

Runmageddon Warszawa 25/26.05.2019 – Warszawa
Formuły: Intro – Rekrut – Classic – Kids – Junior

Runmageddon Trójmiasto 8/9.06.2019 – Trójmiasto
Formuły: Intro – Rekrut – Classic – Kids – Nocny Rekrut

Runmageddon Poznań 22/23.06.2019 – Poznań
Formuły: Intro – Rekrut – Classic – Kids

Runmageddon Kaukaz 23-29.09.2019 – Gruzja
Formuły: Dystans 50 lub 100 km z przeszkodami lub bez.

Zapisy na Runmageddon dostępne są na stronie organizatorów – nie sprzedajemy udziału w biegu.